fbpx

Ќе ти помогнеме да стекнеш вештини и да ја добиеш посакуваната работа

Creative Hub е професионален тренинг центар кој се најде на листата на магазинот „Форбс‟. Ние сме центар чија примарна цел е да Ви дадеме можност за нова кариера, да Ве поврземе со компании или пак да ја унапредиме Вашата кариера преку професионални програми за развој и едукација.

Твојот хаб за развој

Стекни знаење, поврзи се и пронајди ја твојата идеална кариера.

Инвестирај во себе!

Академии

Дигитален маркетинг

Сте се запрашале ли некогаш што се треба да знаете за да имате успешна кариера во дигитален маркетинг? Многу е едноставно…

  Плати на 15 рати

}  7 Месеци

Академии

Графички дизајн

Академијата за графички дизајн е правилниот избор за оние кои сакаат да ја изразат својата креативност! Оваа програма не нуди само…

  Плати на 15 рати

}  8 Месеци

Академии

Андроид Академија

Ако сакате да научите како да изградите Play Store апликации, ова е Академијата за Вас. Не е потребно претходно знаење, но ако имате…

  Плати на 15 рати

}  5 Месеци

Соработници и клиенти:

ЌЕ ТЕ ПОВРЗЕМЕ СО КОМПАНИИ

iOS Девелопер

Сакаме да вработиме талентиран iOS Девелопер за работа на апликација за испорака на храна. Ова е џуниор позиција и ќе работиш во тим со ментори. Твојот примарен фокус ќе биде развој на iOS апликација по примерот на веб апликацијата. Ќе соработуваш со UX UI дизајнер за дизајнот на апликацијата...

Регрутер

Сакаме да вработиме искусен регрутер кој ќе помогне со процесот на регрутација и селекција на талентирани кандидати. Регрутерот има за цел да го спроведе целосниот процес на регрутација. Ова барање и скенирање на кандидати, фасилитирање на понуда и вработување итн.     Key...

Сениор Арт Директор

Потребен е сениор арт директор кој има повеќе од 10 години искуство во работа на оригинални визуелни концепти. Претходно искуство во агенција ќе се смета за плус. Арт директорот ќе работи на дигитални решенија за реклами за социјални медиуми. Кандидатите со познавање од фотографија ќе имаат...

Запознај ги нашите предавачи

Од .NET до Data Science, два пати во месецот нашите предавачи држат бесплатни вебинари. Овие се наменети за Вас, наши клиенти кои сакате да направите “jump start” во Вашата кариера. Пријави се за бесплатен вебинар и ќе ти испратиме покана за следниот!

Новости, Успешни приказни и Интервјуа

Успешна приказна

Ова е Љупче Мадески. Тој има 18 години и доаѓа од Струмица. Иако работи во кафе бар повремено има голема пасија да работи во дигитален маркетинг. Веднаш штом се запиша на Академијата за дигитален маркетинг и акаунт менаџмент доби работа во Пауерад, иновативна адвертајзинг компанија.

Настани

Во Creative Hub сакаме да понудиме 360° искуство за Вас наши клиенти. За таа цел организираме ексклузивни нетворкинг настани кои се бесплатни само за нашите студенти и каде можат да се запознаат со влијателни бизнисмени и експерти.

Онлајн

Самит за Жени во маркетинг индустријата

Од Директори во IBM, до поранешни извршни маркетинг директори во LA Larkers, спикери од Levi’s, Cannes Lions, Saatchi & Saatchi… овој виртуелен настан ја собра на едно место маркетинг елитата од повеќе од 33 земји. Настанот траеше 3 дена и имаше 33 презентации на различни теми од областа на маркетинг, брендинг и продажба.

 

Скопје

Балкански Претприемачки Самит

Спикери на настанот беа Претседателот на Владата на Р.М. Форбес под 30 претприемачи, Претседателот на Стопанска комора на Македонија, милионери од Балканот и од светот, Министри, Директори и иновативци. Creative Hub направи настан на годината. Дали е ова доволна причина за да се пријавиш за следниот?

 

Саем за вработување

„Афтерворк‟ Саем за Вработување

Двапати годишно Creative Hub организира Саем за Вработување каде покануваме компании и го презентираме нашиот талент – студентите кои се сертифицирале на нашите програми. Овој настан е ексклузивен за нашите студенти и стана место вработување за многу од нив кои денес работат во Публицис, А1 Македонија, Нексенсе, Пивара Скопје итн.

 

Проекти на нашите студенти на кои сме горди

Од десно можете да ја видите последната кампања “Против насилство над жени” на која работеа студентите од Академијата за графички дизајн. Заедно со нивниот ментор, Мартин Трајановски кој е воедно и предавач по предметот Фотографија, студентите имаа можност да искусат како да создадат реална кампања и да ја видат објавена јавно. Кампањата во соработка со „Интермецо‟ беше објавена на билборд, социјални медиуми, портали. Ова им даде поголем кредибилитет на студентите кои во иднина ќе ја имаат својата прва билборд кампања во своето порфолио.

 

– Аријана Коскарова, основач на Creative Hub

     ДОБИЈ 10% ПОПУСТ

     ДОБИЈ 10% ПОПУСТ

     АПЛИЦИРАЈ СЕГА

     Пријавата е успешна. Ви благодариме!

     Pin It on Pinterest